Yeni Sezon Ön Kayıt Başvuru Formu için lüften TIKLAYINIZ !FUTBOL TURNUVA LİGİ 2017 YENI SEZON turnuvasında herhangi bir sorunda destek almak için [email protected] adresine mail atabilir veya 0506 875 94 54 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza gruplarında başarılar diliyoruz.
 • 03 Ekim 2023 Salı
 • Bizi facebook'ta takip edin.
 • Bizi twitter'da takip edin.
 • Rss
Turnuva Kuralları

LİG STATÜSÜ

FUTBOLTURNUVA 2015 1.SEZON A-B-C gruplarından oluşmaktadır. A grubunda 10 takım, B grubunda 10 takım, C grubunda 10 takım olarak toplamda maksimum 30 takım yer almaktadır. Gruplarını ilk 5 sırada bitiren takımlar ve A-B-C grubu takımları arasındaki en centilmen takım (fair play) takımı olarak ikinci tur için 16 takımı oluşturup 2.tur' a çıkacaktır. Lig de galibiyet 3 puan, beraberlikler 1 puan olarak hesaplanır. Gruplarını ilk 5 sırada giremeyen takımlar fair play takımı hariç turnuvaya veda edecektir.  


PLAY OFF EŞLEŞMELERİ
A.GRUBU 1 NCİSİ - B.GRUBU 5 CİSİ (A) MAÇI
B.GRUBU 1 NCİSİ – C.GRUBU 5 CİSİ (B) MAÇI
C.GRUBU 1 NCİSİ – A.GRUBU 5 CİSİ (C) MAÇI
A.GRUBU 2 NCİSİ- C.GRUBU 4 CÜSÜ (D) MAÇI
B.GRUBU 2 NCİSİ-A.GRUBU 4 CÜSÜ (E) MAÇI
C.GRUBU 2 NCİSİ- B.GRUBU 4 CÜSÜ (F) MAÇI
A.GRUBU 3 NCÜSÜ- B.GRUBU 3 CÜSÜ (G) MAÇI
C.GRUBU 3 NCÜSÜ- FAİR PLAY TAKIMI (H) MAÇI

ÇEYREK FİNAL
A.MAÇI GALİBİ- H .MAÇI GALİBİ (I) MAÇI
B.MAÇI GALİBİ- G.MAÇI GALİBİ (İ) MAÇI
C.MAÇI GALİBİ-E.MAÇI GALİBİ (J) MAÇI
D.MAÇI GALİBİ-F.MAÇI GALİBİ (K) MAÇI

YARI FİNAL
(I).MAÇI GALİBİ—(K) MAÇI GALİBİ (L) MAÇI
(İ).MAÇI GALİBİ-- (J) MAÇI GALİBİ (M) MAÇI


3’CÜLÜK MAÇI
(L) MAÇI MAĞLUBÜ—(M) MAÇI MAĞLUBÜ


FİNAL
(L) MAÇI GALİBİ- (M) MAÇI GALİBİ

 

 

OYUN KURALLARI

Aşağıdaki kurallar, tüm turnuvalardaki ortak genel kurallardan ibarettir.

  1. Bir takımın sezon kadrosunda en az 10, en fazla 20 oyuncu yer alabilir. Lig yönetimi tarafından belirtilen tarihten sonra listeye herhangi bir oyuncu eklenemez. Lig yönetiminin belirleyeceği bir tarihte tüm takımlara sınırlı sayıda transfer hakkı verilebilir.
  2. Lig takımlarının kadrolarında 2 faal amatör oyuncu bulunabilir. Ancak Bölgesel Amatör Lig’de forma giyen faal amatör oyuncular bu kontenjana dahil değildir. Faal amatör oyunculardan sadece 1'i maç kadrosunda yer alabilir. Faal amatör oyuncuların hangi ligde oynadığının belirlenmesi ve takibi takım kaptanlarının sorumluluğundadır. Bu kuralın ihlal edildiği maç öncesinde tespit edilirse ihlale neden oyuncu sahaya çıkarılmaz. Eğer ihlal sonradan tespit edilirse, ihlali yapan takım 5-0 hükmen mağlup sayılır. Geriye dönük kural ihlal edildiyse, kural ihlali yapılan maçlarda da 5-0’lık hükmen mağlubiyet uygulanır.
  3. Her takım iki kaptan bildirmek zorundadır. Lig yönetimi belirtilen kaptanlarla mail yoluyla iletişime geçer. Kaptanlar haricindeki kişilerden gelen talepler istenmeyen olayların engellenmesi adına dikkate alınmaz. Kaptanlar ligle ilgili her türlü bilgiyi takım arkadaşlarına aktarmakla sorumludur. Olası bir kaptan değişikliğinde lig yönetiminden onay alınmalıdır.
  4. Maçlar 25 er dakikalık iki devre halinde kaleci dahil 7’şer kişilik takımlarla oynanır
  5. Ofsayt, taç ve özel olarak bildirilen kurallar haricinde uluslararası futbol kuralları geçerlidir.
  6. Bir takım esame listesine en fazla beş yedek oyuncu yazabilir. Oyuncu değişikliği hakkı üçtür. Oyundan çıkan oyuncu tekrar giremez.
  7. Serbest vuruşlarda kaleciye perdeleme ve şarj yapılamaz.
  8. Ayakları yerden kesilen kaleciye dokunulamaz. Dokunulduğu an faul’e hükmedilir.
  9. Vidalı krampon’la oynamak yasaktır.
  10. Kaptanların kaptanlık pazubandını takmaları zorunludur
  11. Topun üst filelere teması durumunda oyun devam eder. Topun üst filelere temasından sonra direk gol olması durumunda bu gol iptal edilir. Oyun, kalesinde golü gören takımın out atışıyla başlar.
  12. Bir oyuncunun telleri kullanarak bariz şekilde kendine avantaj sağlayıp oyunun düzenini bozmaya yeltenmesi durumunda o oyuncunun takımı aleyhine en direk serbest vuruşa hükmedilir.
  13. Oyuncuların maç esnasında herhangi bir şekilde kasıtlı olarak topu elle oynaması uluslararası futbol kuralları çerçevesinde gerektiği şekilde ihtarla (sarı kart) cezalandırılacaktır.

Her turnuvanın kendine has özel kuralları olabilir. Bu kurallar her turnuvanın kendi istatistik sayfasında en altta yayınlanmaktadır.

 

KADRO

  1. Bir takım maça en az beş kişi ile başlayabilir. Sahaya beşten daha az oyuncuyla çıkan takım 5-0 hükmen mağlup olur.
  2. Liste dışı oyuncu oynatmak yasaktır. Bu kuralı ihlal eden takım, söz konusu müsabaka veya müsabakalarda 5-0 hükmen mağlup olur.
  3. Bir oyuncu aynı anda birden fazla takımın kadrosunda bulunamaz.
  4. 18 yaşından gün almamış kişiler ligde yer alamaz. 18 yaşından gün alıp doldurmamış kişiler için özel şartlar aranır.

FORMA

  1. Her takım tek tip forma giymek zorundadır. Formasız oyuncusu olan takıma hakem kararıyla yelek giydirilebilir. Bir takımda birden fazla formasız veya numarasız formalı oyuncu bir maçta oynarsa, ihlali yapan takımın istatistikleri tutulmayacaktır.
  2. Lig'e giren takım ve oyuncular sahada tekmelik takarak çıkmak zorundadırlar.
  3. Çivili krampon, kolye, küpe, saat, yüzük vb gibi eşyalar müsabakalarda kullanılması yasaktır. Hakem tarafından müsabaka öncesi kontrollerde çıkarılması istenecektir.

LİG SIRALAMA

  1. Ligde galibiyet 3, beraberlik 1 puanla değerlendirilir.
   1. Olası bir puan eşitliğinde aşağıda öncelik sırası belirtilen esaslara göre üst sırayı alan takım belirlenir:                                                                                                                   İkili Averaj: Puanları eşit olan takımlar arasında oynanan maça bakılır.                        Genel averaj: Atılan ve yenilen goller değerlendirildiğinde yüksek averaja sahip takım üst sırayı alır.                                                                                                                   Gol Averajı: En fazla gol atan takım üst sırayı alır.

MAÇ ÖNCESİ

  1. Her takım maçın başlama saatinden yarım saat önce tesislerde olmalıdır. Bu kural maçların aksamaması ve esame listelerinin sağlıklı bir şekilde doldurulması açısından çok önemlidir.
  2. Maç öncesi takım kaptanı müsabaka esame listesini doldurarak imzalar.
  3. Esame listesi doldurulmadan ve takım kaptanı maç başı ücreti ödeme yapılmadan maç başlatılmaz.
  4. Maçın gözlemcisi olası haksızlıkları önlemek ve kurallara riayet edilmesi amacıyla maçlardan önce kimlik kontrolü yapma yetkisine sahiptir. Tüm oyuncuların yanlarında kimliklerini getirmeleri gerekmektedir.
  5. Maç saatleri için en fazla iki kez değişiklik talep edilebilir.
  6. Maç saati değişiklik talebinin en geç söz konusu haftanın Çarşamba günü saat 18.00’ a kadar [email protected] mail yada call center’ı arayarak bilgi vermek zorunludur. Talep bize ulaştıktan sonra ilgili takımların onay vermesi halinde değişiklik yapılacaktır.
  7. Maçlar için herhangi bir ertelenme talebinde bulunulamaz.
  8. Maça herhangi bir sebeple çıkmayan takım çıkmadığı maçın ücretini takip eden hafta içi ödemek zorundadır. Aksi halde ligde devam edemeyecektir.

DİSİPLİN KOMİTESİ

  1. Disiplinle ilgili durumlarda “Futbolturnuva Disiplin Komitesi" karar verme yetkisine sahiptir.
  2. Futbolturnuva disiplin komitesine her takımdan 1 kişi alınacaktır. Takımlar arası anlaşmazlık, alınacak kararlarda güvesizliği önlemek için bu komite toplanarak karar verme yetkisine sahip olacaktır.
  3. Lig yönetimi, hakemin kart göstermemesine karşın gözlemci veya ekip sorumlusunun saptadığı durumlarda maç oynamama veya ihraç cezası verme yetkisine sahiptir.
  4. Normal sezonda toplam üç sarı kart gören oyuncu bir maç cezalı duruma düşer. Kırmızı kart gören oyuncunun cezası hakem ve gözlemci raporuna göre belirlenir. Kart cezaları Play Off turuna da taşınacaktır.
  5. Bir oyuncunun kırmızı kart görmesi sarı kart sayacını sıfırlamaz.
  6. Liste dışı ve / veya cezalı oyuncu oynatmak yasaktır. Bu yasakları ihlal eden takımlar 5-0 mağlup sayılırlar. Eğer mağdur takım 5 farktan fazla bir farkla galip gelmişse yediği goller sayılmayarak attığı gol üzerinden galip sayılır. Örneğin; rakibi cezalı oyuncu oynatan bir takım 5-1 galip gelmişse, maçın sonucu 5-0 olarak tescil edilir.
  7. Maça çıkmayan takım 5-0 mağlup olur.
  8. Ligin devamlılığı ve takımlara taahhüt edilen maç sayısına ulaşmak için normal sezonda toplamda 3 (üç) defa maça çıkmayan veya maçtan çekilen takım ligden ihraç edilir. Yerine bir takım alınmazsa oynadığı ve oynayacağı tüm maçlar aleyhine 5-0 tescil edilir.
  9. Her takım kendi seyircilerinden sorumludur. Seyircilerin sebebiyet vereceği her türlü maddi ve manevi zararlarda sorumluluk seyircileri olay çıkaran takıma aittir.
  10. Bir takımın oyuncuları ya da seyircileri, Lig personeline veya hakeme sözlü, yazılı veya fiziki sataşmada bulunursa yaptırım uygulanacaktır. Fiziki saldırı durumunda ise kesinlikle ligden ihraç kararı alınacaktır.
  11. Bir takım seyircisinin devamlı şekilde rakip takım oyuncusu ve/veya seyircisine veyahut da maçın hakemine itiraz veya sözlü sataşmada bulunması durumunda o takımın saha içindeki kaptanı hakem tarafından çağrılır. Seyircinin tesis dışına çıkartılması istenir(seyirci sahaya müdahale edemeyeceği bir yere örneğin kafeteryaya da gidebilir) eğer seyirci tesisi terketmez ise maç bu takımın aleyhine 5-0 hükmen tescil edilir.
  12. Maç devam ederken her ne surette olursa olsun sahadan çekilen takım 5-0 mağlup olur. Eğer skor 7’ den farklı ise, sahadan çekilen takımın attığı gollerin silinmesi suretiyle skor tescil edilir. Örneğin; rakibi sahadan çekilen takım 8-1 öndeyse, maçın sonucu 8-0 olarak tescil edilir.
  13. Hakeme, rakip oyuncuya, rakip veya kendi taraftarlarına, küfür ve hakaretin cezası oyundan ihraç olacaktır. Hakemden gelecek rapora göre cezalar artabilir
  14. Futbolturnuva Halı Saha Ligi’ne katılan tüm takımlar bu kuralları okuyup kabul etmek durumundadır. Lig yönetimi gerekli gördüğü durumlarda kuralları revize etme hakkına sahiptir. Futbolturnuva' ya katılan takımlar bu kurallara uymak zorundır.

 

 

reklm

Sıra Takım Adı O G B M A Y AV P
1 Jamiryo-A.S.D.G 3 3 0 0 20 9 11 9
2 Fc Kasırga 2 2 0 0 10 2 8 6
3 Berfin Tekstil 3 2 0 1 8 4 4 6
4 Acıbadem Fk 2 1 0 1 17 9 8 3
5 Rıw Otomotiv 2 1 0 1 7 6 1 3
6 Zugo 2 0 0 2 7 11 -4 0
7 Dönerci Sait Usta 2 0 0 2 3 12 -9 0
8 Yıldır Sk 2 0 0 2 2 18 -16 0
Jamiryo-A.S.D.G 4 - 3 Berfin Tekstil
Oyuncu Takım Ceza Süre
 • mac Maç öncesi uyulması gereken... Devamı
 • mac HD Video ve Resimler Sisteme Y... Devamı
 • mac KURALLARIMIZ ... Devamı
 • mac ÖDÜLLERİMİZ... Devamı
 • mac SİZLERİ NELER BEKLİOR ?... Devamı
 • mac KAYITLAR BAŞLADI... Devamı
 • mac Facebook Sayfamıza bekleriz !... Devamı
 • mac Yeni Yüzümüzle Sizlerleyiz ... Devamı